Ak chcete opustiť na deň Slovensko, majte pri sebe dôležitý formulár

Policajti vám doň zaznačia odchod a príchod.

Prezídium Policajného zboru pripomína v súvislosti s uvoľňovaním opatrení týkajúcich sa 24-hodinového pobytu v zahraničí slovenským občanom dôležitosť preverenia situácie na hraniciach iných krajín.


"Upozorňujeme občanov SR, ktorí plánujú od 21. mája ísť do zahraničia a vrátiť sa do 24 hodín v rámci novej všeobecnej výnimky, aby si preverili aktuálnu informáciu danej krajiny, či budú na jej územie zo strany ich hraničnej kontroly vpustení," informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová.

Výnimka sa vzťahuje na Maďarsko, Poľsko, Česko, Rakúsko, Chorvátsko, Slovinsko, Švajčiarsko a Nemecko.

Bárdyová tiež informovala, že kontrola je zabezpečovaná prostredníctvom formulára, v ktorom policajti pri prechode hraníc zaznačia čas odchodu mimo Slovenska a skontrolujú čas príchodu na Slovensko.

"Je dôležité prísť na hraničný priechod už s vytlačeným a vyplneným formulárom, aby sa predišlo zvýšeným čakacím dobám na hraniciach," upozornila hovorkyňa PPZ.

Spomínaný formulár si občania môžu stiahnuť na sociálnej sieti Polície SR, stránke ministerstva vnútra i ministerstva zahraničných vecí.

Stále platí zásada, že štátnu hranicu je možné prekročiť len cez otvorený hraničný priechod. Zoznam je k dispozícii na stránkach polície a ministerstva vnútra.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Hranica

Dôležité udalosti