Koronavírusom sa nakazil jeden zo šiestich Londýnčanov

Sudkyňu Denisu Cvikovú odviedli z jej domu v bratislavskej Petržalke.
Zdroj: TASR/AP Photo/Matt Dunham

Britská vláda objednala desať miliónov kusov testov na koronavírus.

Pozitívny test na prítomnosť protilátok na nový koronavírus malo približne 17 percent Londýnčanov a päť percent obyvateľov Anglicka. Vyplýva to z výsledkov štúdie britského štatistického úradu ONS, o ktorých informovala vo štvrtok agentúra DPA.

Výsledky štúdie zverejnil aj britský minister zdravotníctva Matt Hancock. Britská vláda zároveň oznámila, že sa dohodla s farmaceutickými spoločnosťami na dodávke 10 miliónov kusov testov na prítomnosť protilátok na koronavírus.

TIP: Štatistiky zo sveta sledujte TU.

Vykonaná štúdia podľa ONS nepotvrdila zvýšený počet prípadov nákazy medzi pracovníkmi britskej Národnej zdravotnej služby (NHS), ktorí sú v boji s nákazou v prednej línii.

Hancock oznámil, že vláda zvažuje vydávanie osvedčení ľuďom, ktorí mali pozitívny test na protilátky. Monitorovanie takýchto osôb môže v budúcnosti pomôcť zistiť, či je u nich nižšie riziko nákazy, úmrtia alebo prenosu vírusu na ďalších ľudí.

Minister zdravotníctva takisto oznámil, že v Británii začali skúšky nového rýchlotestu, ktorý v priebehu 20 minút dokáže zistiť aktuálnu prítomnosť nákazy novým koronavírusom.

LONDÝN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Londýn

Dôležité udalosti