Dievča (13) hospitalizovali s vyrážkami. V tomto prípade nejde o Kawasakiho chorobu

Dievča malo škaredé vyrážky aj na rukách.
Zdroj: Facebook/Rachel Havens

Jej matka si je istá, že za toto ochorenie tiež môže nový koronavírus.

Len 13-ročnú Grace Havensovú z britského Cheltenhamu museli hospitalizovať v nemocnici so zápalovým ochorením, ktoré sprevádzali zahnisané orgány, silné bolesti a červené vyrážky na končatinách.

Hoci sa to stalo ešte pred pár týždňami, jej matka Rachel sa až teraz rozhodla zverejniť na sociálne siete, ako to všetko vyzerá. Píše Daily Mirror.

Zdroj: Facebook/Rachel Havens

Lekári jej napokon diagnostikovali chorobu s názvom Henoch-Schönlein Purpura (HSP), o ktorej sa hovorí, že je podobná Kawasakiho chorobe, v poslednom čase neslávne známej vďaka tomu, že ňou trpia deti, ktoré sa nakazili novým koronavírusom.

Aj jej matka si je istá, že je za tým práve ochorenie COVID-19. Spolu s manželom Justinom momentálne čakajú na test na protilátky.

Všetko sa začalo ešte 28. februára. Po príchode zo školy sa Grace sťažovala na bolesti brucha a mala aj teplotu.

Po dvoch návštevách u praktického lekára sa však jej stav zhoršil natoľko, že ju piateho marca s vyrážkami prijali v nemocnici.

Tam jej počas štyroch týždňov silných bolestí museli podávať morfium a paracetamol, zatiaľ čo lekári sa pokúšali zbaviť ju vyrážok a ochorenia.

Počas tohoto obdobia, kedy schudla šesť kilogramov, ju kŕmili nazálne umelou výživou. Keď následne v jej stolici našli krv, strávila ďalšie tri týždne v Kráľovskej detskej nemocnici v Bristole. Doteraz má však stále veľké problémy s obličkami, ktoré má zahnisané.

Zdroj: Facebook/Rachel Havens

LONDÝN/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.