Koronavírus potvrdili u 147 zamestnancov holandského bitúnka

cry.jpg
Zdroj: AP Photo/Andy Wong

600 zamestnancov poslali do domácej karantény.

Celkovo 147 zamestnancov bitúnku v holandskom meste Groenlo bolo pozitívne testovaných na nový koronavírus; 79 z nich žije v neďalekom Nemecku a 68 v Holandsku. Informovala o tom v pondelok agentúra DPA.

Testovaní neboli len 25 z celkového počtu 657 pracovníkov bitúnku, ktorý vlastní holandský potravinársky koncern Vion. Úrady v piatok nariadili zatvorenie bitúnku v Groenlo a jeho 600 zamestnancov poslali do domácej karantény.

Desiatky pracovníčok a pracovníkov sa už predtým nakazili v iných nemeckých prevádzkach Vionu, ktorý v bitúnkoch v Nemecku a Holandsku zamestnáva dovedna 12.000 ľudí. Odborová organizácia FNV uviedla, že šírenie nákazy spôsobili životné podmienky mnohých zamestnancov spoločnosti. Najmä pracovníci z radov migrantov žijú totiž v spoločných ubytovacích zariadeniach.

Vion je medzinárodná potravinárska spoločnosť so sídlom v holandskom Eindhovene, ktorá pôsobí v Holandsku a Nemecku. Zameriava sa na spracovanie mäsa a rastlinných náhrad mäsa. Obrat spoločnosti činí približne 5,1 miliardy eur ročne.

AMSTERDAM/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Holandsko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.