Matovič aktualizoval štvrtú fázu. Pozrite si, čo sa zmení od stredy

Igor Matovič
Igor Matovič Zdroj: TASR – Jakub Kotian

Konzílium odborníkov rozhodlo o nových uvoľneniach.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) informoval o ďalšom uvoľňovaní opatrení v súvislosti s koronavírusom po stretnutí konzília odborníkov.

Fitnescentrá a vnútorné športoviská sa otvoria od budúcej stredy (3.6.). Povolené budú aj šatne a sprchy. Po každom cvičiteľovi musia prevádzky vydezinfikovať priestor.

Prečítajte si tiež:

Od tejto stredy (27.5.) však dôjde k ďalšiemu uvoľneniu opatrení týkajúcich sa vnútorných prevádzok verejného stravovania. Po novom sa už podniky môžu rozhodnúť, či budú dodržiavať 15 metrov štvorcových na 1 zákazníka, alebo dvojmetrový odstup medzi zákazníkmi, alebo dvojmetrový odstup stolov v prevádzke.

Od stredy bude umožnené aj stravovanie po 22 hodine. Pôjde však len o stravovanie pre uzavretú spoločnosť. Podnik je povinný viesť menný zoznam účastníkov. Ak by sa neskôr zistilo, že medzi nimi bol niekto pozitívny na COVID-19, regionálni hygienici budú vedieť kontaktovať všetkých zúčastnených.

V nedeľu budú otvorené kiná, divadlá, taxislužby, autoškoly, turistické informačné centrá a služby ambulantného predaja.

Novinky sa týkajú aj situácie na hraniciach. Po novom už môžete odísť do Česka, Rakúska, Maďarska, Poľska, Chorvátska, Slovinska, Nemecka a Švajčiarska na 48 hodín. Doteraz sa dalo do týchto krajín odísť na 24 hodín. Do Česka nebudeme dokonca potrebovať ani test na koronavírus.

Zdroj: TVNOVINY.sk

 

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.