Vernosť až za hrob. Psík každý deň čakal v nemocnici na mŕtveho pána ďalšie tri mesiace

Ilustračná snímka..jpg
Zdroj: reprofoto: YouTube

Majiteľa hospitalizovali v nemocnici s novým koronavírusom.

Silný príbeh, z ktorého sa tlačia slzy do očí. Verný psík totiž každý deň už viac ako tri mesiace čaká v nemocnici v čínskom Wu-chane na svojho pána, ktorý však, žiaľ, podľahol novému koronavírusu. Píše NY Times.

Bohužiaľ, dôchodca ochoreniu COVID-19 podľahol už po piatich dňoch od hospitalizácie. Verné zviera prišlo spolu s ním do nemocnice ešte vo februári. Sedemročný kríženec ho takto dlho hľadá v hale nemocnice.

Wu Cuj-fenová, ktorá v nemocnici prevádzkuje bufet, sa dozvedela, že hospitalizovali majiteľa psa so zápalom pľúc. Hoci sa štvornohého kamaráta pokúšala poslať von z nemocnice, neuspela.

Napokon sa rozhodla, že sa o neho dočasne postará a pomenuje ho Xiabao, čo možno preložiť ako „malý poklad".

TIP: Pozrite si podrobnú chronológiu toho, ako koronavírus v Číne naberal na obrátkach

„Povedali mi, že jeho majiteľa prijali s koronavírusom. Keď následne zomrel, psík zostal v nemocnici a hľadal ho. Nikdy neopustil nemocnicu, bolo to neuveriteľne dojemné a lojálne," tvrdí Wu.

Keď sa ho zdravotnícky personál pokúšal zbaviť tým, že ho odviezol ďaleko od nemocnice, nepomohlo. Bystré zviera sa vrátilo späť.

Niektorí pacienti sa však začali sťažovať, že im prekáža, aby sa pes potuloval po nemocnici. Vedenie sa tak spojilo so združením na ochranu zvierat, kde Xiabaa bez problémov prijali.

Už si ho prezreli veterinári a prešiel aj sterilizáciou. Momentálne združenie preveruje záujemcov, ktorí by ho radi mali doma. Majiteľka nemocničného bufetu si praje len jediné. „Aby mal majiteľa, ktorý s ním bude dobre zachádzať," uzavrela.

WU-CHAN/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.