Virologička z Wuchanu: SARS COV 2 je iba špička ľadovca, číhajú na nás ďalšie neznáme vírusy

Muž chcel zabiť vlastného otca
Muž chcel zabiť vlastného otca Zdroj: Profimedia.sk

Ak nebudeme pripravení a tieto vírusy nepreskúmame, riziko vzniku ďalšej pandémie bude oveľa väčšie.

Známa čínska virologička vyzýva vedcov po celom svete, aby sa zamerali na preskúmanie všetkých neznámych vírusov, ktoré by mohli v budúcnosti spôsobiť pandémie. Popredná odborníčka v rozhovore pre čínsku štátnu televíziu CGTN povedala, že "koronavírus SARS COV 2 je iba špička ľadovca". Píše o tom portál New York Post.

Virologička z Wuchanu, ktorú prezývajú aj "netopieria žena" vyzvala ľudí aby sa spoločným úsilím snažili pandémiam predísť.

"Ak chceme zabrániť tomu, aby ľudia opäť trpeli, musíme mať pred infekčnými chorobami náskok. O neznámych vírusoch z divokých zvierat by sme sa mali dozvedieť čo najviac  a mohli tak včas varovať verejnosť," uviedla virologička, ktorá sa špecializuje na prenos infekčných chorôb z netopierov na ľudí.

"Ak nebudeme pripravení a tieto vírusy nepreskúmame, riziko vzniku ďalšej pandémie bude oveľa väčšie," myslí si Š' Čeng-li.

Laboratórium vo Wuchane, v ktorom pôsobí ako zástupkyňa riaditeľa, je doteraz obviňované, že koronavírus vypustilo zámerne, prípadne, že im unikol nechtiac. Virologička to od začiatku odmieta s tým, že sa síce zaoberali výskumom koronavírusu, ale išlo o iný kmeň.


PEKING/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Wu-chan

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.