Baňa Darkov eviduje už 276 nakazených osôb

Esther Lubadika
Zdroj: Profimedia.sk

Situácia v Moravskosliezskom kraji však podľa českého ministra zdravotníctva nie je závažná a problém je lokálny.

Už 276 osôb infikovaných novým druhom koronavírusu odhalili českí hygienici v súvislosti s ohniskom nákazy v Bani Darkov v okrese Karviná v Moravskosliezskom kraji. Z toho je 201 zamestnancov vrátane desiatich takzvaných pendlerov, 71 rodinných príslušníkov a štyria ďalší pracovníci iných firiem, informoval v utorok spravodajský server Novinky.cz.

Riaditeľka krajskej hygienickej stanice v Ostrave Pavla Svrčinová uviedla, že aj naďalej prebiehajú na šachte kontroly zo strany hygienikov a krajského úradu zamerané na plnenie uložených protiepidemických opatrení.

"Napríklad na povinnosť vykonávať dezinfekciu prípravkami s virucídnym účinkom. Bolo overené, že v Bani Darkov preventívna dezinfekcia prebieha," potvrdila Svrčinová. Na osobnú hygienu, najmä dezinfekciu rúk, používajú baníci dezinfekčný prípravok na báze alkoholu prostredníctvom bezdotykových dávkovačov.

"Na dezinfekciu dotykových plôch sa používa dezinfekčný prostriedok s obsahom chlórnanu sodného, na priestorovú dezinfekciu prípravok na báze benzyl-C12-14-alkyldimethyl chloridu," informovala Svrčinová a doplnila, že upratovanie a dezinfekciu má na starosti dodávateľská firma.

Úrady v okrese Karviná s platnosťou od pondelka v tejto súvislosti obmedzili počet ľudí na verejných udalostiach na 100, pričom ponechali v platnosti zákazy návštev v domovoch sociálnych služieb, liečebniach dlhodobo chorých a v nemocniciach. Situácia v Moravskosliezskom kraji však podľa českého ministra zdravotníctva Adama Vojtěcha nie je závažná a problém je lokálny.

PRAHA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti