Školy sa v Taliansku otvoria v septembri, deti budú nosiť rúška

Demonštranti na mieste, kde v pondelok počas policajného zásahu zomrel Afroameričan.
Zdroj: TASR/AP Photo/Luca Bruno

Vláda začala tento mesiac s uvoľňovaním opatrení.

Talianska ministerka školstva Lucia Azzolinová sľúbila vo štvrtok večer študentom, že sa v septembri budú môcť vrátiť do školských lavíc. Informovala o tom agentúra AP. Azzolinová vo verejnoprávnej televízii RAI povedala, že školopovinné deti v celom Taliansku od septembra budú opäť počúvať "školské zvonenie". Dodala pritom, že žiaci starší ako šesť rokov, budú musieť na tvárach nosiť ochranné rúška a od svojich spolužiakov udržiavať bezpečný odstup.

Školy sa v Taliansku zatvorili ešte začiatkom marca v rámci preventívnych obmedzení prijatých na zamedzenie šírenia nového koronavírusu. Práve Taliansko bolo v rámci Európy prvotným ohniskom nákazy koronavírusu.

Tamojšia vláda tento mesiac začala s uvoľňovaním opatrení, a to v nohých odvetviach každodenného života. Otvoriť sa už mohli napríklad múzeá, reštaurácie, bary, knižnice i obchody.

To však neplatí pre talianske školy ktoré ostatnú zatvorené až do konca akademického roka. Jedinú výnimkou majú v tomto smere študenti posledného ročníka stredných škôl. Tí sa do školy vrátia 17. júna, aby absolvovali ústne maturitné skúšky.


RÍM/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Taliansko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.