Brazília prekonala Španielsko v počte obetí koronavírusu

Angela Merkelová.
Angela Merkelová. Zdroj: AP Photo/Andre Penner

V smutnej bilancii vedú Spojené štáty, po nich nasledujú Británia, Taliansko a Francúzsko.

Brazília zaznamenala celkovo už 27.878 úmrtí na nový koronavírus, čím prekonala Španielsko, ktoré eviduje 27.121 úmrtí. Informovala o tom v sobotu agentúra AFP s odvolaním sa na brazílske ministerstvo zdravotníctva.

Podľa neho úrady za posledných 24 hodín zaznamenali 1124 úmrtí na chorobu COVID-19 spôsobovanú novým koronavírusom SARS-CoV-2 a rekordný počet nových prípadov - 26.928 za jeden deň, čím sa ich celkový počet zvýšil na 465.166.

Ako poznamenala AFP, Brazília sa stala krajinou s piatym najvyšším počtom úmrtí na koronavírus na svete. V smutnej bilancii vedú Spojené štáty, po nich nasledujú Británia, Taliansko a Francúzsko.

Brazília je najťažšie zasiahnutou krajinou v Latinskej Amerike.

Experti uvádzajú, že celkový počet mŕtvych aj nakazených je pravdepodobne vyšší.

Riaditeľ núdzových operácií Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Mike Ryan minulý týždeň na brífingu v Ženeve uviedol, že novým epicentrom pandémie sa stala Južná Amerika.

Väčšinu prípadov nákazy v Brazílii zaznamenali podľa Ryana v štáte Sao Paulo a postihnuté sú i štáty Rio de Janeiro, Ceará, Pernambuco a Amazonas. WHO podľa jeho slov brazílskej vláde poskytuje

RIO DE JANEIRO/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Brazília

Dôležité udalosti