Koronavírus neustupouje. Vo svete je už vyše šesť miliónov nakazených

Muž z Nových Zámkov, ktorého zadržali pre zabitie 8-mesačnej dcéry Lucky
Muž z Nových Zámkov, ktorého zadržali pre zabitie 8-mesačnej dcéry Lucky Zdroj: TASR/AP

Najhoršia situácia je momentálne v Latinskej Amerike.

Po celom svete potvrdili už viac ako šesť miliónov prípadov nákazy novým koronavírusom. Dve tretiny z nich zaznamenali v Európe a USA. Aktuálne sa však vírus najrýchlejšie šíri v Latinskej Amerike, vyplýva z najnovšej bilancie agentúry AFP.

Z oficiálnych údajov vyplýva, že vo svete bolo potvrdených už minimálne 6 000 867 prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2 a 366 848 úmrtí.

Najviac postihnutým svetadielom zostáva Európa s približne 2,1 milióna prípadmi nákazy a takmer 178 000 úmrtiami na ochorenie COVID-19, ktoré nový koronavírus spôsobuje.

Najhoršie postihnutou krajinou sveta sú stále Spojené štáty, ktoré doposiaľ potvrdili 1,76 milióna infikovaných a vyše 103 000 mŕtvych.

Vírus sa však v súčasnosti najviac šíri v krajinách Latinskej Ameriky, kde za posledných 24 hodín pribudlo vyše 45 000 nakazených. Celkovo tam už evidujú takmer 945 000 infikovaných a viac ako 49 000 úmrtí na COVID-19.

Štatistika zohľadňuje len potvrdené prípady nákazy a úmrtí, čo je zrejme len malá časť z reálneho počtu infikovaných. Mnohé krajiny totiž testujú iba osoby s vážnymi príznakmi ochorenia, prípadne nedisponujú dostatočnými prostriedkami na testovanie.

PARÍŽ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.