V USA zaznamenali za posledných 24 hodín 743 úmrtí na koronavírus

Jednotlivé štáty USA začali uvoľňovať prísne obmedzenia pohybu ľudí, ktorých cieľom bolo spomaliť šírenie koronavírusu.

Spojené štáty zaznamenali v pondelok 743 nových úmrtí na koronavírus za posledných 24 hodín a celkový počet mŕtvych tak od začiatku pandémie stúpol v krajine na 105.099. Informovala o tom popredná americká Univerzita Johnsa Hopkinsa, na ktorú sa odvolala tlačová agentúra AFP.

V USA oficiálne zaznamenali 1.809.109 prípadov ochorenia COVID-19 spôsobovaného novým koronavírusom, uviedla univerzita so sídlom v meste Baltimore v pondelok večer o 20.30 h miestneho času (v utorok o 2.30 h SELČ).

Počet úmrtí a počet prípadov nákazy v USA sú s veľkým náskokom najhoršie na svete. Nový koronavírus zabil od konca roka 2019, keď sa objavil v stredočínskom meste Wu-chan, najmenej 373.439 ľudí po celom svete. Ukázal to výpočet agentúry AFP, ktorá pri ňom vychádzala z údajov z oficiálnych zdrojov. Jednotlivé štáty USA začali uvoľňovať prísne obmedzenia pohybu ľudí, ktorých cieľom bolo spomaliť šírenie koronavírusu.

Niekoľko veľkých amerických miest však vydalo zákazy vychádzania, pretože čelia násilným protestom vyvolaným minulotýždňovou smrťou Afroameričana Georgea Floyda pri zatýkaní belošskými policajtmi v Minneapolise. Neozbrojenému a už spútanému Floydovi (46) kľačal jeden z policajtov na krku deväť minút. Floyd podľa pitvy vykonanej na základe žiadosti rodiny zosnulého zomrel na zadusenie následkom tlaku na krku a chrbte.

WASHINGTON/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti