O núdzovom stave sa opäť nerozhodlo. Budú sa ním zaoberať až budúci týždeň

Na frekventovanej križovatke v Prešove sa zrazili dva kamióny.
Zdroj: Úrad vlády SR

Vláda sa stále bráni, že núdzový stav potrebuje.

Núdzový stav naďalej platí, keďže o jeho zrušení sa nerozhodlo ani dnes. Dilema sa tak presúva až na budúci týždeň.

„O núdzovom stave bude rokovať Ústredný krízový štáb na základe odborných právnych analýz. Definitívne rozhodnutie prijme ÚKŠ na svojom najbližšom zasadnutí, ktoré by sa malo uskutočniť v priebehu budúceho týždňa," píše sa v stanovisku Úradu vlády.

Od vyhlásenia núdzového stavu uplynulo už 77 dní. Na Slovensku v tom čase pribúdalo zhruba 20 nakazených denne a prognózy odhadovali neodvratný kolaps zdravotníctva.

Vtedy odborníci hovorili, že na stý deň, čo vychádza na polovicu júna, by malo byť chorých vyše pol milióna ľudí. Najhorší scenár sa napokon ani zďaleka nepotvrdil.

Vláda sa stále bráni, že núdzový stav potrebuje. Napríklad, obmedzenia zakazujú aj štrajky či zhromaždenia, na núdzový stav sa sťažujú aj lekári. Kritikou navyše nešetria ani opoziční politici na čele s Petrom Pellegrinim.

„Dokedy a podľa akého ukazovateľa ešte chce pán premiér Matovič udržiavať ekonomické obmedzenia a samotný núdzový stav?" pýtal sa na pondelkovej tlačovej konferencii.

„Dnes je úplne zrejmé, že opatrenia začínajú byť brzdou ďalšieho oživovania ekonomiky," dodal s tým, že Slovensku hrozí pandémia nezamestnanosti a ekonomická chudoba.

Ak vláda neustúpi, núdzový stav automaticky pominie 16. júna. Igor Matovič však pripúšťa, že časové obmedzenie ešte možno obíde.


BRATISLAVA/mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Núdzový stav

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.