Chcete dať dieťa do tábora? Tu sú najdôležitejšie opatrenia

1_pelle_tvnoviny.mp4
Zdroj: shutterstock.com/oliveromg

Vydal ich Úrad verejného zdravotníctva.

Letné prázdniny sa blížia a rodičia spolu s deťmi už určite rozmýšľajú, ako zužitkujú voľný čas. Jednou z možností sú aj detské tábory. V čase koronavírusu však ide o rizikovú aktivitu, napriek tomu ich Úrad verejného zdravotníctva povolil, no s prísnymi opatreniami.

Detský tábor nemôže mať viac ako 100 detí, úrad však pripúšťa, že časom môže tento počet navýšiť. Na čo sa má teda rodič s dieťaťom pripraviť?

Pri nástupe do tábora musí rodič doložiť vyhlásenie o bezinfekčnosti dieťaťa a jeho potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti.

Písomné vyhlásenie nesmie byť staršie ako jeden deň, rozhodujúci dátum je deň prijatia na akciu. Vo vyhlásení musí byť uvedené, že počas 14 dní pred odchodom neprišlo dieťa do styku s osobou chorou na infekčné ochorenie COVID-19 alebo podozrivou z nákazy.

Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti vydá rodičovi lekár všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast najskôr jeden mesiac pred začiatkom tábora.

Pri nástupe do tábora musí dieťa podstúpiť vstupný zdravotný filter. V usmerneniach sa presnejšie nepíše, čo to konkrétne obnáša, ale zrejme pôjde o meranie teploty a dezinfekciu rúk. Navyše, aj počas akcie budú deti priebežne monitorované.

Deti v táboroch majú aj výnimku, čo sa týka nosenia rúšok, a to pri všetkých aktivitách, ktoré sa konajú v tábore.

Podrobné usmernenia, ktoré sa týkajú detských táborov nájdete na stránke Úradu verejného zdravotníctva.

BRATISLAVA/mm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Detský tábor

Dôležité udalosti