V USA evidujú viac ako 1000 nových úmrtí v dôsledku nákazy koronavírusom

telerano kemka.mp4
Zdroj: TASR/AP Photo/Mary Altaffer

USA sú pandémiou najviac postihnutou krajinou, a to tak v celkovom počte prípadov, ako aj v počte úmrtí.

Spojené štáty zaznamenali za posledných 24 hodín ďalších 1021 úmrtí v dôsledku nákazy novým koronavírusom, čím sa celkový počet úmrtí v krajine zvýšil na 108.120. Podľa univerzity Johnsa Hopkinsa v Baltimore evidujú v USA aj viac ako 1,87 milióna potvrdených prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, z ktorej sa medzičasom zotavilo asi 485.000 ľudí.

Agentúra AFP vo svojej správe konštatovala, že USA sú pandémiou najviac postihnutou krajinou, a to tak v celkovom počte prípadov, ako aj v počte úmrtí. V porovnaní s počtom obyvateľov však má niekoľko európskych krajín - vrátane Francúzska, Talianska a Španielska - oveľa vyššiu úmrtnosť na obyvateľa ako Spojené štáty.

Podľa vedcov z University of Massachusetts, ktorí na vytvorenie konečnej bilancie kombinujú deväť epidemiologických modelov, sa predpokladá, že vírus spôsobí v USA do 27. júna celkovo asi 127.000 úmrtí.

Aj keď od svojho vrcholu v polovici apríla pandémia v USA vykazuje známky spomalenia, odborníci v oblasti zdravotníctva sa obávajú, že prebiehajúce celoštátne protesty proti policajnej brutalite a rasizmu spôsobia v nasledujúcich týždňoch nárast nových prípadov.

WASHINGTON/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti