Japonsko chce s očkovaním proti koronavírusu začať v prvej polovici roku 2021

Zuzka Vanková má chlapčeka
Zdroj: TASR/AP

V Japonsku zaznamenali doposiaľ 17 700 prípadov nákazy koronavírusom.

Japonská vláda plánuje začať s očkovaním proti novému koronavírusu SARS-CoV-2 v prvej polovici roku 2021, uviedla agentúra TASS s odvolaním sa na piatkové vyhlásenie japonského ministra zdravotníctva Kacunobua Katóa.

"Usilujeme sa o čo najskoršie zavedenie (vakcíny); naším cieľom je prvá polovica roku 2021", povedal pre japonskú štátnu televíziu. Kató uviedol, že na jej vývine sa podieľajú popredné japonské farmaceutické spoločnosti a výskumné inštitúcie.

V Japonsku zaznamenali doposiaľ 17 700 prípadov nákazy koronavírusom, z toho 920 úmrtí. Viac ako 15.500 ľudí sa z ochorenia vyliečilo.

Japonské hlavné mesto Tokio vydalo v utorok pre svojich obyvateľov varovanie, aby nevychádzali z domu, ak to nie je nevyhnutné, a aby obmedzili spoločenské kontakty. Stalo sa tak po tom, čo došlo k opätovnému nárastu počtu infikovaných.

Krajina pritom len 25. mája zrušila núdzový stav, keďže pandémiu COVID-19 sa podarilo dostať pod kontrolu. Odborníci vysvetľujú, že nárast prípadov nákazy súvisí so zvýšeným presunom ľudí, ktorý nastal od polovice mája.

TOKIO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.