Koronavírus zmenil aj výber mien pre bábätká, pozreli sme sa, ktoré sú teraz najobľúbenejšie

Ilustračné foto
Zdroj: Shutterstock.com

Rodičia si vyberajú mená symbolizujúce nádej, vieru a statočnosť.

Pandémia koronavírusu neovplyvnila iba zdravotníctvo, ekonomiku a cestovný ruch, ale aj výber detských mien. Najnovší prieskum portálu channelmum.com , ktorý bol uskutočnený na vzorke 1300 rodičov, preukázal, že rodičia sa rozhodli zmeniť mená pre svoje ratolesti práve pre ich aktuálne pocity a dopad ochorenia COVID-19 na ich život.

Pôrody v rúškach, prísne hygienické pravidlá v nemocniciach, zakázaná prítomnosť otcov pri pôrodoch a obmedzené vyšetrenia aj samotných rodičiek. Práve tieto a aj mnohé iné faktory komplikovali pôrody mamičkám a koniec ich tehotenstva bol sprevádzaný ťažkými chvíľami.

Zmenil sa spôsob akým sme žili, dokonca mnohé krajiny ešte stále podliehajú prísnym ochranným opatreniam.

Zdroj: TASR

Ľudia sa v ťažkých časoch vždy upínajú na vieru a nádej. Práve preto začali rodičia vyberať svojim bábätkám mená, ktoré majú pozitívny význam, ako napríklad Hope (nádej), Faith (viera), Charity (charita, dobročinnosť), Hero (hrdina), Patience (trpezlivý), Brave (statočný) a Constance (meno vyznačujúce stálosť, vernosť).

Zároveň asi 54 percent rodičov verí, že farby a dúha sú vnímané pozitívne a predstavujú aktuálny detský umelecký trend. Práve preto rodičia vyberajú aj mená ako Iris, ktoré v gréčtine znamená dúha, následne Indigo (fialovo-modrá) a Blue (modrá).

Na nešťastie utrpeli mená podobné názvu koronavírusu, ako napríklad Corah, Corina a Rona. Druhá skupina mien ako Lockie a Lochlan, ktorá je podobná výrazu lockdown, čo je anglické pomenovanie pre zavedenie ochranných opatrení (uzamknutie krajiny). Treťou skupinou sú mená Viola a Violet, ktoré patria medzi tradičné mená v Anglicku.


ANGLICKO/vd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bábätká

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.