O týždeň tu môžu dovolenkovať turisti, Grécko ale hlási veľký nárast infikovaných

Znovu otvorená pláž Alimos pri Aténach.
Zdroj: AP Photo/Yorgos Karahalis

Tridsať nových prípadov infekcie bolo dovezených zo zahraničia, pričom 29 ďalších nakazených zistili počas hromadného testovania.

Grécko zaznamenalo veľký nárast v počte potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom, a to 97 nových infekcií od predchádzajúceho oznámenia zo 4. júna. Informovala o tom v pondelok agentúra AP s odvolaním sa na ministerstvo zdravotníctva. Celkový počet potvrdených prípadov nákazy je teraz 3049. Od 4. júna sa počet úmrtí zvýšil o dve na celkovo 182.

Tridsať nových prípadov infekcie bolo dovezených zo zahraničia, pričom 29 ďalších nakazených zistili počas hromadného testovania v regióne Xanthi na severovýchode Grécka, kde sa predtým objavili nové ohniská.

Grécko zrušilo takmer všetky obmedzenia pohybu a od 15. júna chce povoliť vstup na svoje územie turistom bez povinných testov na koronavírus a bez karantény - pod podmienkou, že nepricestujú z letiska označeného Európskou agentúrou pre bezpečnosť letectva (EASA) za vysoko rizikové z hľadiska nákazy koronavírusom.

V súčasnosti každý, kto prichádza do Grécka, musí podstúpiť povinné testy a sedemdňovú karanténu, ak je test negatívny, alebo 14-dňovú, ak je test pozitívny.

ATÉNY/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Grécko

Dôležité udalosti