Spoveď cestovateľa, ktorý sa vybral do Chorvátska: Takto ľahko som sa tam dostal

Americký lekár a imunológ Anthony Fauci
Americký lekár a imunológ Anthony Fauci Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Na cestu sa s priateľkou vybrali 1. júna.

Český cestovateľ Ondřej Vlk, ktorý cestuje na motorke naprieč kontinentom, sa hneď po otvorení hraníc spolu s priateľkou vybral do Chorvátska. Sám zostal prekvapený, ako sa rýchlo a bez problémov dostali do cieľa.

„Je to až komické, ako vyzerá realita. To, čo sa všade píše a hlásia, tu nikde nie je vidieť. Žiadne kontroly, žiadne rady na hraniciach, od nás nikto nič nechcel, vôbec to nikto nerieši," povedal Vlk v rozhovore pre český portál idnes.cz.

Na cestu sa vybrali 1. júna. Najprv prešli rakúskymi hranicami, kde podpísali čestné vyhlásenie, že krajinou len prechádzajú.

„Myslel som, že nás aspoň zaregistrujú do systému, že máme 24 hodín na prejazd Rakúska, ale nič," opísal situáciu český cestovateľ.

Nasledovali slovinské hranice, kde sa ich podľa jeho slov len spýtali na účel cesty. Nechceli vraj ani občiansky preukaz. Väčšia kontrola prišla teda len na chorvátskych hraniciach.

„Vzali si občianske, nejako ich nahrali do systému, vzali si na mňa telefónne číslo a to bolo celé. Policajtka sa nespýtala, kam ideme, čo tam budeme robiť, na ako dlho, nič. Jednoducho voľno. Nepýtala sa ma ani na potvrdenie alebo či mám kde bývať," uviedol Vlk.

Napokon, ani v samotnom Chorvátsku nemá žiaden problém. Domáci vraj vítajú turistov s otvorenou náručou, ktorých však stále je veľmi málo. Český turista si to pochvaľuje.

„Na Plitvických jazerách som bol tretíkrát a teraz tam bolo prázdno, pokoj, mohli sme si to tam pozrieť, bez toho aby mi niekto šliapal na päty a popoháňal ma dopredu," uzavrel Vlk s tým, že z Chorvátska sa chystá do Čiernej Hory, ale aj Albánska.

PRAHA/mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.