Pribudlo najviac pozitívnych za posledný mesiac, všetci sú mimo karanténneho centra

Výskyt koronavírusu v krajoch.
Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Vyliečilo sa ďalších päť pacientov.

Laboratóriá vykonali v stredu na Slovensku dokopy 1500 testov na nový koronavírus. Pozitívny výsledok vyšiel v ôsmich prípadoch.

Všetci pacienti sa nachádzajú mimo karanténneho centra. Šiestich hlási okres Rožňava, po jednom pacientovi okresy Nitra a Trenčín. Aktívnych prípadov je momentálne 104.

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) priblížil aj detaily k spomínaným šiestim prípadom z okresu Rožňava. "Hygienici majú ohnisko nákazy podchytené. Ide o skupinu osôb zo zahraničia, ktorá sa v súčasnosti nachádza v izolácii. Osoby boli po príchode zo zahraničia spoločne umiestnené za všetkých potrebných protiepidemických opatrení do izolácie. Nemajú pobyt a ani sa nenachádzajú v Rožňave, tá bola miestom odberu klinických vzoriek," ozrejmila hovorkyňa Daša Račková.

Vyšší nárast ako dnes sme mali naposledy 15. mája, kedy pribudlo 13 pacientov, z ktorých bolo 12 mimo karanténneho centra.

Vývoj situácie doma i vo svete môžete sledovať v prehľadnej tabuľke TU!

Chorobe v stredu nik nepodľahol. Dobrou správou je aj to, že vyzdravieť sa podarilo ďalším piatim ľuďom. Celkovo sa uzdravilo už 1409 nakazených.

Počas včerajšieho dňa sa zmenil stav v nemocniciach, domov prepustili troch pacientov s ochorením COVID-19. Podľa najnovších údajov ministerstva zdravotníctva sú však opäť traja.

Stále nik neleží na jednotke intenzívnej starostlivosti a žiaden infikovaný nepotrebuje umelú pľúcnu ventiláciu.

Počet všetkých hospitalizovaných osôb, aj tých s podozrením na koronavírus, sa nemení, naďalej je ich 28.

Sedemdňový kĺzavý medián je na nule.


Pomôžte zmierniť následky pandémie koronavírusu tým, ktorí to potrebujú. Prispieť môžete prostredníctvom Nadácie Markíza.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.