Kaderníci s koronavírusom pracovali aj napriek príznakom. Zázrakom sa nik nenakazil

Mali desiatky klientov, testom sa podrobilo 46 ľudí, ostatní museli zostať v domácej karanténe.

Situácia s koronavírusom v USA nie je vôbec priaznivá. Spojené štáty majú najviac nakazených na celom svete ( vyše dva milióny ľudí) a ochoreniu COVID-19 podľa záznamov podľahlo už vyše 115-tisíc ľudí. Napriek tomu sa mnohí Američania správajú nezodpovedne, nedodržiavajú nariadenia a do práce chodia aj vtedy, ak pociťujú príznaky choroby.

Takýmto príkladom sú aj dvaja kaderníci zo Springfieldu (štát Missouri), ktorým zistili koronavírus. Prijímali zákazníkov, aj keď sa necítili dobre a spozorovali na sebe niektoré príznaky vírusu. Podľa CNN ich v tom čase navštívilo okolo 140 klientov. Akoby zázrakom však nikoho nenakazili.

Odborníci sa teraz snažia zistiť, ako je to možné. Kaderníci aj ich klienti mali na sebe ochranné prostriedky, v salóne sa dodržiavala sociálna vzdialenosť a tiež odporúčané hygienické pravidlá.

Keď zamestnancom salónu zistili koronavírus, okamžite kontaktovali všetkých klientov, ktorí s nimi prišli alebo mohli prísť do kontaktu. Zo 140 ľudí, vrátane 7 zamestnancov salóna, otestovali 46 klientov a všetci boli negatívni. Ďalší museli zostať doma v karanténe. Po 14 dňoch ale nikto neochorel.

„Je to fantastické, že masky na tvár takto zabránili šíreniu ochorenia COVID-19," uviedol Clay Goddard, okresný riaditeľ zdravotníctva. „Podrobne sa teraz zaoberáme, aké masky konkrétne v salóne používali a aké ďalšie opatrenia dodržiavali," dodal.

WASHINGTON/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti