Pandémia v Afrike sa zrýchľuje, najhoršia situácia je v Juhoafrickej republike

Marián Gáborík si poriadne zanadával. Tieto spomienky mu zdvihli tlak!
https://videoarchiv.markiza.sk/video/extra-tbt-s-matusom-krncokom/epizoda/29594-tbt-s-matusom-krncokom-marian-gaborik Zdroj: TASR/AP/Themba Hadebe

Ku komunitnému prenosu dochádzať už vo viac ako polovici z 54 afrických krajín.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vo štvrtok varovala, že pandémia koronavírusu SARS-CoV-2 v Afrike sa zrýchľuje vysokým tempom. Tvrdí, že zatiaľ čo za 98 dní kontinent zaznamenal 100.000 prípadov nákazy, iba za 18 dní ich bolo už 200.000. Informovala o tom agentúra AP.

Podľa riaditeľa WHO pre Afriku Matshidisa Moetiho začalo ku komunitnému prenosu dochádzať už vo viac ako polovici z 54 afrických krajín, čo považuje za "vážny signál".
Vírus sa na africký kontinent dostal prevažne prostredníctvom ľudí, ktorí pricestovali z Európy. Nákaza sa momentálne šíri z hlavných miest a ekonomických centier do vidieckejších oblastí s nedostatočným zdravotníckym systémom.

Moeti poukázal na Juhoafrickú republiku (JAR), kde sa koronavírus rozšíril z pobrežnej provincie Západné Kapsko do vidieckejšej provincie Východné Kapsko.

JAR, ktorá je najpriemyselnejšou krajinou Afriky, má najvyšší počet infikovaných na ochorenie COVID-19 na kontinente (vyše 55.000).

JOHANNESBURG/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti