Infolinka o COVID-19 končí, informácie bude poskytovať call centrum

17 PP Ambulancie korona.transfer_komplet_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR

Dobrovoľne na nej pracovali aj študenti medicíny.

Infolinka o novom koronavíruse na čísle 0800 221 234, ktorú prevádzkovalo Národné centrum zdravotníckych informácií , končí. Deje sa tak v súvislosti s poklesom hovorov, rušením epidemiologických opatrení a ukončením núdzového stavu. TASR o tom informovala Diana Dúhová z NCZI.

Dodala, že všeobecno-organizačné informácie o ochorení COVID-19 bude 24 hodín denne naďalej poskytovať call centrum NCZI na telefónnom čísle 02/32 35 30 30.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

Infolinka ukončí prevádzku od pondelkovej (15. 6.) polnoci. Služby call centra, ktoré pokrýva celú agendu NCZI, sa zároveň rozšíria o poskytovanie všeobecno-organizačných informácií o ochorení COVID-19 v nonstop prevádzke.

Infolinku na čísle 0800 221 234 spustilo NCZI v čase vzniku pandémie ochorenia COVID-19. Na jej prevádzke sa podieľali pracovníci call centra NCZI, s ktorými dobrovoľne spolupracovalo v čase najväčšej krízy približne 200 študentov medicíny. Informácie podávali aj v anglickom jazyku.

Núdzový stav sa skončí uplynutím 13. júna. Návrh na zrušenie núdzového stavu schválila vláda na stredajšom (10. 6.) rokovaní.

Pomôžte zmierniť následky pandémie koronavírusu tým, ktorí to potrebujú. Prispieť môžete prostredníctvom Nadácie Markíza.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vrútky

Dôležité udalosti