Epidémia sa končí. Permanentný krízový štáb sa po spoločnej "selfie" rozišiel

Patrície s manželom Tiborom
Zdroj: Facebook/Robert Mistrík

Štáb vznikol koncom marca.

Permanentný krízový štáb sa rozchádza. Oznámil to jeho popredný člen Robert Mistrík. Poďakoval všetkým členom, vďaka ktorým sa Slovensku podarilo dostať z najhoršie vonku. Mistrík dokonca vyhlásil, že "hnusobu sme porazili".

Permanentný krízový štáb zriadila vláda Igora Matoviča 23. marca. Členmi boli vedec Mistrík, lekár Vladimír Krčméry a ďalší odborníci či policajti a príslušníci armády. Úlohou štábu bolo zosúladiť kroky všetkých rezortov v súvislosti s epidémiou koronavírusu.

"Necítime sa ako majstri sveta, pokorní ľudia vedia, že veci sa vždy dajú robiť lepšie. Zožali sme pochvalu aj kritiku, ale robili sme to so srdcom a jedno nám nik nezoberie, pomohli sme ochrániť krajinu pred vírusom. Poďakovaním nech sú nám zachránené životy a chyby nech sú nám milosrdne odpustené. Boli okamihy, keď sa na nás, obrazne povedané, rútil celý štát, keď sme nevedeli kam z konopy, keď sme sa v noci budili z obavy, čo bude zajtra," zdôveril sa Mistrík na Facebooku.

Dodal, že hoci sa na začiatku nevzájom nepoznali, dnes je z lekárov, vedcov, manžérov, policajtov, vojakov, hasičov, poslancov a úradníkov zocelený tím.

Pre Mistríka boli posledné tri mesiace práce v štábe vysokou školou sily ľudského spoločenstva. Avizoval, že hoci sa už každý člen štábu vydá vlastnou cestou, sú pripravení pomáhať krajine aj naďalej.

Epidemiologická situácia na Slovensku je už niekoľko týždňov priaznivá. Kĺzavý medián ostáva na nule a ekonomika sa až na pár výnimiek otvorila. Dnes pribudol iba jeden infikovaný na nový koronavírus.

Dnes sa skončila aj infolinka o ochorení COVID-19 na čísle 0800 221 234. Informácie bude poskytovať call centrum Národného centra zdravotníckych informácií na čísle 02/32 35 30 30.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.