Dôchodca prežil koronavírus, no skoro ho „položil" účet z nemocnice

Vladimír Mosnár.
Zdroj: Twitter

Patrí k ohrozenej skupine, no aj tak sa vyliečil.

Michael Flor z amerického Seattlu patrí k šťastlivcom nad 65 rokov, ktorý sa vyliečili z ochorenia COVID-19. V nemocnici strávil 62 dní, no odišiel ako zdravý človek. To, čo ale prišlo potom, absolútne nečakal.

Po vyliečení dostal domov účet z nemocnice. Cena vás zarazí. Michael nemohol uveriť vlastným očiam. Mal zaplatiť viac ako milión dolárov (888-tisíc eur), informoval portál seattletimes.com.

Podľa štatistík je Michael najdlhšie hospitalizovaným pacientom s koronavírusom v USA. Jeho stav bol veľmi vážny, zlyhávali mu dôležité orgány a rodina sa s ním lúčila po telefóne. Dôchodca sa ale napokon akoby zázrakom vyliečil a teraz sa zotavuje v domácom prostredí.

Keď mu prišiel účet z nemocnice Swedish Medical Center, poriadne sa mu zvýšil tlak. Celková suma za hospitalizáciu bola 1,1 milióna dolárov. Účet mal 181 strán a bolo v ňom všetko podrobne rozpísané: pobyt v izolačnej komore, napojenie na pľúcnu ventiláciu, lieky a ďalšie poplatky.

Vzhľadom k tomu, že muž je poistený, väčšinu tejto čiastky nebude musieť platiť z vlastných úspor. Veľmi ho ale mrzí, že spôsobil takéto výdavky.

„Cítim sa previnilo, že som prežil. Sám seba sa pýtam, prečo práve ja," prezradil Flor, ktorého liečbu zaplatia daňoví poplatníci či tí, ktorí si poctivo platia poistenie.

WASHINGTON/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.