Brazília zaznamenala za jeden deň viac ako 20-tisíc nových prípadov nákazy

17 PO Zatvorene salony.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: Profimedia.sk

V krajine ochoreniu podľahlo už vyše 43-tisíc ľudí.

Brazília zaznamenala v utorok 20 647 nových prípadov nákazy koronavírusom, čím celkový počet infikovaných stúpol na 888 271. Informovala o tom agentúra TASS s odvolaním sa na brazílske ministerstvo zdravotníctva.

Počet obetí koronavírusovej pandémie vzrástol o 627 na 43 332. Vyliečilo sa dosiaľ 412 225 nakazených.

Epicentrom epidémie v krajine je juhovýchodný štát Sao Paulo a rovnomenná 21-miliónová metropola. Štát hlási už 181 460 prípadov nákazy a takmer 10.767 úmrtí. Ďalšími ohniskami sú štáty Rio de Janeiro (80 946 prípadov) a Ceará na severovýchode Brazílie (79 462 prípadov).

Brazília je v počte prípadov aj úmrtí v dôsledku choroby COVID-19, ktorú spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2, druhá na svete za Spojenými štátmi.


Brazílsky prezident Jair Bolsonaro je dlhodobým odporcom epidemiologických opatrení. Koronavírus označil za "niečo ako chrípku".

Začiatkom júna prestali úrady zverejňovať celkový počet prípadov nákazy a úmrtí v dôsledku koronavírusu, za čo si Bolsonaro vyslúžil kritiku od svojich odporcov.

Do situácie vstúpil Najvyšší súd, ktorý rozhodol, že ministerstvo musí poskytnúť komplexné údaje, pretože je to v záujme ochrany verejného zdravia.

Bolsonaro obvinenia odmietol a tvrdil, že ministerstvo údaje zverejňovalo, ale až s časovým odstupom.

Hoci počet nakazených aj mŕtvych v Brazílii rastie, expert Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Mike Ryan uviedol, že brazílske zdravotníctvo zvláda pandémiu a nie je preťažené, informovala agentúra Reuters.

BRAZIL/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Brazília

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.