V Pekingu pre šírenie nákazy zrušili 1200 letov, opäť zavreli školy

Rodinné prípady: Milenec
Rodinné prípady: Milenec Zdroj: TASR/AP Photo/Ng Han Guan

Celkový počet prípadov nákazy koronavírusom stúpol za ostatých šesť dní na 137.

V čínskej metropole Peking zrušili v stredu najmenej 1255 plánovaných letov v súvislosti s opätovným rozšírením nákazy novým koronavírusom. Informovala o tom agentúra AFP. Zrušené lety predstavujú takmer 70 percent zo všetkých prichádzajúcich a odchádzajúcich letov z hlavných pekinských letísk.

V hlavnom meste Číny v stredu pribudlo 31 nových prípadov nákazy koronavírusom. Ich celkový počet tak za ostatých šesť dní stúpol na 137. Novým ohniskom nákazy je zrejme veľké farmárske trhovisko Sin-fa-ti. Miestne úrady momentálne testujú desaťtisíce ľudí, ktorí mohli prísť do kontaktu s nakazenými.

Do karantény boli dané skoro tri desiatky obytných komplexov. Došlo tiež k opätovnému uzavretiu všetkých miestnych škôl. Úrady vyzvali obyvateľov, aby neopúšťali mesto, ak to nie je nevyhnutné. Uzavretých bolo aj 11 pekinských trhovísk a vydezinfikovaných tisíce prevádzok, v ktorých sa predávajú jedlá a nápoje.

"Epidemiologická situácia v hlavnom meste je mimoriadne vážna," povedal v utorok hovorca mesta Sü Che-ťien. Viaceré čínske provincie už začali zavádzať povinnú karanténu pre cestujúcich prichádzajúcich z Pekingu.


PEKING/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Peking

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.