Vedenie mesta Prahy ide do karantény. Námestník primátora má Covid-19

Monika Jankovská.
Zdroj: TASR/AP Photo/Petr David Josek

Nákazu prekonalo v minulých mesiacoch niekoľko úradníkov.

Námestník pražského primátora Petr Hlubuček v utorok večer oznámil, že má pozitívny test na Covid-19. V nadväznosti na to primátor Zdeněk Hríb uviedol, že celé vedenie mesta musí do karantény. Opatrenie sa týka všetkých osôb, ktoré boli prítomné na pondelkovom zasadnutí, informuje tn.cz.

"Včera v priebehu dňa som sa prestal cítiť dobre, večer som si potom nameral teplotu 37,8C. Pretože som sa chcel zachovať správne, zostal som dnes doma a nechal sa testovať. Moje obavy sa naplnili, pred malou chvíľou mi bol potvrdený pozitívny test na Covid-19, " uviedol v utorok večer Hlubuček na svojom twitterovom účte.

Pokiaľ mu to zdravotný stav dovolí, chce svoju funkciu námestníka primátora pre životné prostredie vykonávať z domova formou home office. "Informácia o pozitívnom teste je pre mňa nová, nezostáva než riešiť čo príde deň za dňom. Budem verejnosť informovať," dodal námestník. Hygienici teraz budú kontaktovať všetky osoby, ktoré s ním prišli do kontaktu.

Na informáciu zareagoval pražský primátor Zdeněk Hríb s tým, že celé vedenie mesta bude musieť zamieriť do dvojtýždňovej karantény. "Všetci, ktorí sa zúčastnili rady, teraz musia do karantény, takže celé vedenie mesta. To by sa nestalo, keby rady prebiehali online, ako som navrhoval. Bohužiaľ boli koaliční partneri proti," napísal primátor na twitteri.

Prípad radného Hlubučka nie je na pražskom magistráte ojedinelý. Nákazu Covid-19 prekonalo v minulých mesiacoch niekoľko úradníkov.


PRAHA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Praha

Dôležité udalosti