Koronavírus opäť trápi Spišské Podhradie. Štyrom ženám potvrdili COVID-19

Klára Berisha a Esther Lubadika
Zdroj: TASR

Pozitívne testy mali po návrate z Anglicka.

V meste Spišské Podhradie v okrese Levoča potvrdili štyri prípady nákazy koronavírusom. Pozitívne testy mali štyri ženy, ktoré sa prednedávnom vrátili z Anglicka. Ide o jednu rodinu, píše Korzár.

Počet pacientov však môže v tomto meste ešte narásť, keďže sa čaká na výsledky ďalších 14 testov. Primátor Michal Kapusta označuje situáciu ako tretiu vlnu ochorenia v Spišskom Podhradí.

Podľa Kapustu mali prvú vlnu vtedy, keď COVID-19 potvrdili domácim s prácou v rakúskych Alpách. Druhú vlnu tvorili navrátilci z Anglicka, kde opáskovali dva domy v lokalite Rybníček. Primátor hovorí, že obe vlny zvládli.

Dom, kde bývajú aktuálne infikované ženy, opáskovali tiež. Pozitívne prípady ohlásili v stredu ráno, jeden test vyšiel negatívny. Krátko na to zasadol krízový štáb a vyhlásil nové ohnisko nákazy Spišského Podhradia v lokalite Rybníček.

„Od 6. do 9. júna sa vrátilo 19 ľudí z Anglicka, no prihlasujú sa nám ďalší, ktorí tu sú už týždeň, ale my sme o nich nevedeli. Zatiaľ nám prišli výsledky testovania jednej rodiny, kde sú štyria pozitívni - matka a tri dcéry, otec je zatiaľ negatívny, ale už sa nachádza v karanténe s nimi. Dnes by mali prísť výsledky druhej rodiny a tie zvyšné sa budú testovať vo štvrtok (18. 6.)," priblížil primátor.

Kapusta chystá ďalšie opatrenia v súvislosti s rozšírením nákazy. „Zatvorili sme škôlku, kde chodili deti z tejto časti mesta a zajtra máme sedenie s riaditeľmi škôl o tom, čo ďalej. Je vysoko pravdepodobné, že neotvoríme na obidvoch základných školách druhý stupeň od pondelka tak, ako bolo plánované. Otázkou ostáva prvý stupeň a druhá škôlka," dodáva.

Čítajte viac: V utorok pribudlo deväť pacientov s koronavírusom. Väčšinou z východu Slovenska

SPIŠSKÉ PODHRADIE/tvnoviny.sk, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Spišské Podhradie

Dôležité udalosti