Na juhu Poľska zaznamenali nárast počtu nakazených. Zomrelo ďalších 14 ľudí

Rodinné prípady: Márnivosť
Rodinné prípady: Márnivosť Zdroj: TASR/AP

Prvý prípad nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2 zaznamenali v Poľsku 4. marca.

Počet potvrdených prípadov nákazy novým druhom koronavírusu v Poľsku sa od utorka zvýšil o 506 a dosiahol 30 701. V stredu dopoludnia to oznámilo ministerstvo zdravotníctva. Zomrelo ďalších 14 ľudí a celkový počet úmrtí tak stúpol na 1 286, uviedla poľská štátna tlačová agentúra PAP.

Z počtu nových prípadov nákazy zistili 209 v banskej oblasti Sliezsko na juhu Poľska, kde zatiaľ zaznamenali najvyšší počet osôb nakazených koronavírusom. Spoločnosti na ťažbu uhlia postupne dostávajú výsledky rozsiahleho testovania na koronavírus, urobeného medzi baníkmi.

Ministerstvo tiež oznámilo, že celkovo bolo hospitalizovaných 1693 ľudí s podozrením na nákazu koronavírusom, ďalších 96 255 ľudí je v karanténe a 17 195 osôb je pod hygienicko-epidemiologickým dohľadom. Zatiaľ sa ochorenia COVID-19 vyliečilo 14 921 ľudí.

Nákaza, ktorá môže vyústiť do život ohrozujúceho zápalu pľúc, sa prvýkrát objavila v Číne koncom roka 2019 na trhovisku v meste Wu-chan, metropole vnútrozemskej provincie Chu-pej.

Prvý prípad nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2 zaznamenali v Poľsku 4. marca.

Poľsko 20. marca vyhlásilo stav epidémie. Vláda potom 31. marca oznámila ďalšie obmedzenia v pohybe ľudí. Niektoré obmedzenia boli zrušené 20. apríla a ďalšie uvoľňovanie postupne prichádzalo v máji a júni.

VARŠAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Poľsko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.