Pribudlo 14 prípadov nákazy koronavírusom, počet aktuálne chorých opäť prekročil 100

Superstar__hlasovaci_spot__skoda_P30__12__nedela_20_30.mp4
Zdroj: Shutterstock / Cryptographer

Prekročili sme hranicu 200-tisíc otestovaných

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 14 nových prípadov koronavírusu. Desať pacientov pochádza z Banskobystrického kraja (8 okres Revúca, 2 okres Rimavská sobota), dvaja z Trnavského kraja (okres Galanta), jeden z Košického kraja (okres Košice-okolie) a jeden zo Žilinského kraja. Kĺzavý medián zostáva na hodnote 3.

Ide o najväčší nárast nakazených od 6. mája, kedy sme pozitívne otestovali 16 ľudí.

V laboratóriách včera vykonali 806 testov. V počte otestovaných sme tak prekonali hranicu 200-tisíc, konkrétne sme ich spravili už 200 373, píše korona.gov.sk.

Počet vyliečených pacientov je 1 447, pribudli štyria. V nemocniciach je mometnálne hospitalizovaných 20 osôb, z nich je koronavírus potvrdený iba v jednom prípade. Ostatní čakajú na výsledky testov. Nikto z pacientov nepotrebuje byť napojený na pľúcnu ventiláciu ani hospitalizovaný na JIS. Takisto nepribudla ani žiadna obeť, na Slovensku ich máme dokopy 28.

Počet aktuálne chorých opäť prekonal hranicu sto. Po včerajších 91 pacientoch ich je dnes 101.

Všetkých 14 pozitívne testovaných ľudí je podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího už dohľadaných a karantenizovaných. "Väčšina z nich má zdroj nákazy Českú republiku, oblasť Karvinej, ide o baníkov, ktorí sa vrátili domov a boli pozitívne testovaní," priblížil minister. Ich klinický stav je momentálne dobrý. Rovnako sa už zisťujú aj kontakty infikovaných. V prípade potreby budú dočasne zatvorené aj školské zariadenia, ktoré navštevovali ich príbuzní.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.