Mladý muž sa zotavuje z koronavírusu už tri mesiace. Niektoré príznaky má stále

Nebezpečná záľuba. Mladý Angličan skáče po európskych mrakodrapoch bez istenia
Zdroj: Callum O'Dwyer/Facebook

Doteraz to bol zdravý muž plný energie. Po uzdravení ešte stále nie je fit.

Mladý Brit sa pred časom nakazil koronavírusom a cítil sa strašne. Ani po 12 týždňoch ale nemôže povedať, že by bol už zdravý. Pred tým nemal 28-ročný Callum O'Dwyer žiadne zdravotné problémy, teraz sa ale nedokáže o seba sám postarať. Musel o pomoc požiadať rodičov, ku ktorým sa nasťahoval, píše BBC.

Callum bol vitálny muž, kým mu nediagnostikovali COVID-19. Život sa mu prevrátil o 180 stupňov. Aj keď sa u neho prvé príznaky ochorenia objavili koncom marca, ešte stále sa zotavuje.

„Cítil som sa hrozne unavený, potom prišla nevoľnosť a ďalšie príznaky," uviedol mladý Brit. Desať dní sa takmer nepostavil z postele. Dvakrát si musel zavolať záchranku, pretože sa mu ťažko dýchalo. Po dvoch týždňoch sa väčšina príznakov vytratila, rýchle zadýchanie, únava a slabosť ale zostali. Podľa lekárov ide o postvirálnu fázu, kedy sa organizmus stále zotavuje.

A bridge too far

Uverejnil používateľ Callum O'Dwyer Nedeľa 24. marca 2019

„Ležal som 6-8 hodín denne v posteli a mal som problém niekedy zdvíhať veci. Som 28-ročný muž, ktorý nedávno behal na pretekoch. Mal som problém ale s litrovou fľašou," dodal.

Keď mu vyšiel neskôr negatívny test, presťahoval sa k rodičom, aby sa o neho postarali. „Je to veľmi frustrujúce. V súčasnosti nie som nezávislý a nemôžem pracovať, čo je pre mňa veľmi ťažké," uviedol.

LONDÝN/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ochorenie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.