Južná Kórea hlási najvyšší denný prírastok nakazených za tri týždne

Nikdy sa ťa nevzdám
Nikdy sa ťa nevzdám Zdroj: TASR/AP Photo/Andy Wong

Počet obetí v Rusku prekročil hranicu osemtisíc.

Južná Kórea hlásila v sobotu ďalších 67 prípadov nákazy novým koronavírusom. Ide o najvyšší denný nárast v krajine za posledné približne tri týždne, ktorý prichádza v čase vzrastajúceho trendu nových infekcií, informovala agentúra AP.

Celková bilancia epidémie v Južnej Kórei sa zvýšila na 12.373 prípadov nákazy a 280 úmrtí. Kórejské centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (KCDC) tiež oznámilo, že 10.856 z infikovaných sa už uzdravilo a 1273 zostáva v nemocniciach.

Z údajov centra vyplýva, že 31 z nových prípadov tvoria ľudia, ktorí prišli infikovaní zo zahraničia, zvyšní sa nakazili v rámci krajiny. Vyšší počet nových prípadov než je sobotňajších 67 Južná Kórea evidovala naposledy 26. mája, keď ich bolo 79.

Južná Kórea zaznamenáva ohniská nárastu prenosu nového koronavírusu od začiatku mája, keď zmiernila opatrenia tzv. sociálneho odstupu, píše AP.

Väčšinu z nových prípadov hlásia z husto obývanej metropolitnej oblasti Soulu, kde žije asi polovica z 51 miliónov obyvateľov krajiny. Spojené boli najmä s nočnými klubmi, bohoslužbami, veľkým skladom elektronického obchodu a podomovými predajcami.

Pokles potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom medzitým hlásila čínska metropola Peking, kde naďalej platia sprísnené opatrenia zamerané na zastavenie šírenia choroby Covid-19.

Úrady v sobotu oznámili 22 ďalších infikovaných v Pekingu a piatich v iných častiach Číny. Nové úmrtia krajina nehlásila, pričom v nemocniciach zostáva 308 ľudí.

Od opätovného výskytu nákazy v Pekingu minulý týždeň diagnostikovali v meste koronavírusové ochorenie celkovo 205 osobám. Najmenej dvaja pacienti sú v kritickom a 11 ďalší vo vážnom stave.

Počet obetí v Rusku prekročil osemtisíc

Rusko zaznamenalo v sobotu 7889 nových prípadov nákazy koronavírusom a 161 úmrtí v priebehu uplynulých 24 hodín. Celkový počet nakazených stúpol na 576.952 a celkový počet obetí na 8002. Informovala o tom agentúra TASS s odvolaním sa na ruské krízové centrum.

Počet nových prípadov infekcie už po štvrtý deň po sebe neprekročil 8000. V porovnaní s piatkom ide o nárast o 1,4 percenta. Najnižší percentuálny nárast (0,5 percenta) zaznamenala Moskva, v ktorej pribudlo 1057 nových prípadov.

Celkovo je v Rusku 234.358 aktívnych prípadov choroby COVID-19, ktorú spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2. Vyliečilo sa 334.592 pacientov, čo predstavuje 58 percent z celkového počtu nakazených.

Takzvané reprodukčné číslo nového koronavírusu (R0), ktoré meria jeho schopnosť šíriť sa, kleslo v Rusku na 0,93. V Moskve, ktorá je epicentrom epidémie v krajine, sa znížilo na 0,75.

SOUL/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rusko

Dôležité udalosti