Po 69 dňoch zrušili karanténu v martinskom dome seniorov. Koronavírusu tam podľahli štyria klienti

LLCOOCJXNEXJ-high_1080p.mp4
Zdroj: Marian Lechan

Covid-19 potvrdili u väčšiny zamestnancov i klientov zariadenia.

Martinskom domove sociálnych služieb Dom sv. Martina ukončili karanténu v súvislosti s koronavírusom. Po 69-tich dňoch nedobrovoľnej izolácie regionálny hygienik Tibor Záborský zrušil doterajšie prísne hygienické opatrenia.

Riaditeľka domova Eva Hromková v utorok (23. 6.) odstránila oznámenie o karanténe z bránky zariadenia. V karanténe boli od 15. apríla, azda najdlhšie zo všetkých, po tom, ako potvrdili ochorenie Covid-19 u väčšiny zamestnancov i klientov zariadenia. 

Záborský pre TV Markíza uviedol, že po sérii testovaní, ktoré stále u niektorých klientov vykazovali pozitivitu. Rozhodol o krvných testoch, ktoré potvrdili, že všetci v zariadení sú negatívni.

Dom sv. Martina bol druhým najvážnejšie postihnutým sociálnym zariadením, zákaz návštev v zariadení platí od 1. marca. Pôvodne sa nakazilo 11 zamestnancov a 26 klientov. Zomreli štyria ľudia, ktorým diagnostikovali aj iné ťažké choroby.

Najhoršie v súvislosti s koronavírusom bol na tom dom seniorov v Pezinku.

Čo martinskému zariadeniu ale ublížilo viac ako izolácia? Pozrite si reportáž Mariana Lechana, ktorú pripravil do Televíznych novín.MARTIN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.