Situácia sa nezlepšuje. Pozrite si prehľad krajín, v ktorých stúpa počet nakazených

Vyšší počet nakazených hlásia aj niektoré európske krajiny.

Koronavírus vo svete ešte zďaleka nie je na ústupe. Vedia o tom nielen v Južnej Kórei, kde vyhlásili druhú vlnu nákazy, ale aj v niektorých krajinách v Európe či Južnej Amerike.

Prečítajte si, kde sa počas uplynulých dní znova zvýšil denný prírastok nových prípadov. Prehľadnú tabuľku nájdete na konci článku.

Česko

Počet ľudí nakazených novým koronavírusom SARS-CoV-2 sa v Česku počas pondelka zvýšil o 50. Uplynulý týždeň mala krajina dva dni po sebe viac ako 100 nových infikovaných. Táto hranica bola pritom naposledy prekonaná 18. mája.

Ukrajina

Viac pozitívne testovaných denne má aj ďalší náš sused - Ukrajina. Od 11. júna neklesol počet nových prípadov za jeden deň pod hranicu 600. Minulý piatok (19.6.) zaznamenal náš východný sused dokonca 921 nových prípadov, čo je najvyšší denný prírastok od začiatku nákazy.

Rumunsko

Po období približne dvoch týždňov, kedy bol denný prírastok nových prípadov v Rumunsku vyšší ako 200 iba v jeden deň, sa situácia zmenila v polovici júna. Minulý týždeň evidovali s výnimkou jedného dňa zakaždým viac ako 300 nových infikovaných.

Bulharsko

V obľúbenej dovolenkovej destinácii, v Bulharsku, zaznamenali dosiaľ najvyšší týždenný nárast počtu nakazených. Minulý týždeň tam pribudlo 606 nových prípadov. Ani tento týždeň sa pre Bulharsko nezačal s priaznivými číslami, keďže v pondelok hlásili v krajine 79 nových prípadov. Vláda preto rozhodla, že opäť zavedie povinnosť nosiť rúška v uzavretých verejných priestoroch.

Chorvátsko

Výraznejší nárast prípadov eviduje uplynulé dni aj Chorvátsko. Približne od polovice mája do polovice júna bola situácia priaznivá a stabilná. V niektorých dňoch pribúdalo po jednom pacientovi či dvoch chorých, viacero dní dokonca hlásili nula nových nakazených.

Minulý týždeň vo štvrtok (18.6.) sa štatistiky začali meniť. Nových prípadov je každý deň viac než desať, posledné tri dni ich pribudlo dokopy 56.

Rusko

Aj v Rusku sa počet nových pacientov s COVID-19 drží na vysokých číslach. Najvyšší denný prírastok, 11 656 infikovaných z 11. mája, prekonaný zatiaľ nebol. Každý deň uplynulého týždňa je počet nových potvrdených prípadov vyšší ako 7500.

Južná Kórea

Južná Kórea zaznamenala v utorok prudký nárast 46 nakazených, prevažne ide o dovezené prípady. Väčšinu z nich zistili medzi námorníkmi na lodi plaviacej sa pod ruskou vlajkou, ktorá zakotvila v juhovýchodnom meste Pusan.

Šírenie koronavírusu na území Soulu a v okolí metropoly pokračuje, podľa úradov prebieha v Soule druhá vlna pandémie.

Dovezených prípadov nákazy hlásili v utorok 30, z ktorých 16 sa spája s 3933-tonovou mraziarenskou nákladnou loďou, plaviacou sa pod vlajkou Ruska a s 21-člennou posádkou. Loď, ktorá vyplávala z ruského prístavu Vladivostok, v súčasnosti kotví v Pusane. Okolo 160 zamestnancov prístavu Pusan, ktorí prišli s nakazenými námorníkmi do kontaktu, je v izolácii.

India

Aj v Indii naďalej výrazne stúpa počet nakazených. Minulý týždeň v sobotu (20.6.) aj v tejto krajine evidovali najvyšší denný nárast pacientov od začiatku šírenia nákazy. Nových pacientov bolo 15 915, počas celého minulého týždňa denný prírastok neklesol pod hranicu 13-tisíc.

Čína

Čína hlásila v utorok 22 nových potvrdených prípadov nákazy koronavírusom, vrátane 13 v Pekingu. Ešte v predchádzajúci deň hovorca mestskej samosprávy oznámil, že opatrenia spomalili šírenie nákazy v hlavnom meste, kde sa v novej vlne infikovalo vyše 200 ľudí.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti