Na Kysuciach sú nakazení koronavírusom učitelia i žiaci

Testovať budú všetkých, ktorí prišli s nimi do kontaktu.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Čadci momentálne eviduje štyri prípady nákazy novým koronavírusom v Čadci a jeden v Krásne nad Kysucou. Podľa ich hygieničky Xénie Lukáčovej nariadili všetkým osobám karanténne opatrenia.

"V spolupráci s vedením škôl, zriaďovateľom a v súčinnosti s VÚC zabezpečujeme čo najrýchlejšie vyšetrenie osôb podozrivých z nákazy. Ide o osoby, ktoré boli v úzkom kontakte s pozitívnymi potvrdenými osobami - personál školy, deti a ďalšie hlásené úzke kontakty," informovala regionálna hygienička.

Doplnila, že prostredníctvom miesta mobilného odberu v Čadci vyšetria dospelé osoby. "Keďže ide aj o vyšetrenie detskej populácie, zabezpečujeme ho v spolupráci s VÚC mobilnou odberovou jednotkou. Postupy na zamedzenie šírenia sa prijímajú v úzkej súčinnosti s mestom Čadca ako zriaďovateľom školských zariadení," uviedla Lukáčová.

O dodržaní hygienických opatrení informuje úrad verejnosť nepretržite telefonicky a prostredníctvom webových stránok RÚVZ v Čadci, ÚVZ SR a ministerstva zdravotníctva.

ČADCA, KRÁSNO NAD KYSUCOU/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.