Pribudlo 18 prípadov, ide o najvyšší prírastok nakazených za posledné dva mesiace

Emily Ratajkowski
Zdroj: shutterstoc.com/Horth Rasur

Jeden pacient je hospitalizovaný na JIS.

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 18 nových prípadov nákazy koronavírusu. Šesť pacientov pochádza z Banskobystrického kraja (1x okres Banská Bystrica, 3x okres Brezno, 2x okres Revúca), traja z Košického kraja (2x okres Košice, 1x okres Spišská Nová Ves) a deviati zo Žilinského kraja (7x okres Čadca, 1x okres Liptovský Mikuláš, 1x okres Žilina).

Pozitívne výsledky na ochorenie COVID-19 malo v utorok desať mužov a osem žien vo veku od 7 do 61 rokov. Ide o najvyšší prírastok nakazených za posledné dva mesiace.

V laboratóriách včera vykonali 1 257 testov. V počte otestovaných sme tak prekonali hranicu 203-tisíc, konkrétne sme ich spravili už 203 911, píše korona.gov.sk


Počet vyliečených pacientov je 1 448, žiadny nový pacient sa nevyliečil. V nemocniciach je mometnálne hospitalizovaných 19 osôb, z nich je koronavírus potvrdený v troch prípadoch. Ostatní čakajú na výsledky testov. Nikto z pacientov nepotrebuje byť napojený na pľúcnu ventiláciu, jeden pacient je však hospitalizovaný na JIS.

„V nemocnici je aktuálne 19 ľudí, z toho 3 s potvrdeným koronavírusom a ostatní s podozrením naň. Na JIS je 1 pacient, na umelej pľúcnej ventilácii nikto," povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.

Nepribudla žiadna obeť, na Slovensku ich máme dokopy 28.

Po včerajšku je počet aktuálne chorých pacientov 131. Kĺzavý medián je na hodnote jedna.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.