Česko má takmer 80 nových prípadov nákazy koronavírusom

19 HO ZAHR Biden kandidat.transfer_komplet_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR/AP Photo/Petr David Josek

Počet aktívnych prípadov stúpa od 27. mája.

Česko potvrdilo v stredu 77 nových prípadov nákazy koronavírusom v priebehu uplynulých 24 hodín. V utorok pribudlo 89 nakazených. Informoval o tom portál Novinky.cz.

Celkovo sa od začiatku epidémie v Česku nakazilo už 10 728 ľudí. Vyliečilo sa 7588 a zomrelo 343 infikovaných. Aktuálne je v krajine 2797 nakazených. Počet aktívnych prípadov stúpa od 27. mája.

Najviac nakazených na 100-tisíc obyvateľov hlási okres Karviná blízko hraníc s Poľskom (približne 70). Nasleduje Liberec (približne 19) a Frýdek-Místek (približne 19), uvádzajú údaje ministerstva zdravotníctva.

V Česku sa od pondelka opäť uvoľnili ďalšie obmedzenia súvisiace s koronavírusom, ale netýka sa to okresov Karviná a Frýdek-Místek v Moravskosliezkom kraji, kde epidemiológovia riešia lokálne ohniská nákazy. V okrese Karviná sa napríklad infekcia objavila v areáli Bane Darkov a nadväzujúcom okolí.

Od pondelka sa na väčšine územia Česka vracajú do bežnej prevádzky kúpaliská, zoologické záhrady, pamiatky či múzeá. Ľudia ich môžu navštevovať bez obmedzenia, doterajší limit počtu návštevníkov už neplatí, ani povinné odstupy. Vzhľadom na priaznivú epidemiologickú situáciu sa zvýšil aj limit pre hromadné akcie.

PRAHA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.