V stredu pribudlo až 23 pacientov s COVID-19, neotestovali pritom ani tisíc ľudí

Kĺzavý medián stúpol na hodnotu desať.

Za uplynulý deň pribudli na Slovensku až 23 pacienti s ochorením COVID-19. Traja z nich pochádzajú z Bratislavského kraja (všetci okres Bratislava), jeden z Trenčianskeho kraja (okres Bánovce nad Bebravou), traja z Košického kraja (okres Košice a 2x okres Spišská Nová Ves) a jedenásti zo Žilinského kraja (všetci okres Čadca) štyria z Prešovského kraja (2x okres Humenné, 1x okres Medzilaborce a okres Svidník) jeden z Nitrianského kraja (okres Topoľčany).

V laboratóriách vykonali v stredu 936 testov. V počte otestovaných sme tak prekonali hranicu 204-tisíc, konkrétne sme ich spravili už 204 936, píše korona.gov.sk 

Počet vyliečených pacientov je celkovo 1 452, za posledný deň sa k nim pridali štyria. V nemocniciach je mometnálne hospitalizovaných 20 osôb, pribudol jeden, z nich je koronavírus potvrdený v štyroch prípadoch. Ostatní čakajú na výsledky testov. Nikto z pacientov nepotrebuje byť napojený na pľúcnu ventiláciu, jeden pacient je však hospitalizovaný na JIS.

Nepribudla žiadna obeť, na Slovensku ich máme dokopy 28.

Po včerajšku je počet aktuálne chorých pacientov 150. Kĺzavý medián je na hodnote desať.

Situácia v Čadci

"Regionálny úrad verejného zdravotníctva nárast v počte nakazených v Čadci očakával," vo svojom vyhlásení to potvrdila hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva.

Pacienti s potvrdeným koronavírusom a ich najbližšie kontakty majú nariadenú domácu karenténu. Veľká časť pozitívnych prípadov je totižto v rodinnom kontakte s počiatočnými nakazenými v Čadci. Hygienici preto aktívne vyhľadávajú osoby, ktoré prišli s nimi do kontaktu a testujú ich.

Zaznamenané sú však aj importované prípady zo zahraničia.

Z preventívnych ochranných dôvodov sa v Čadci a v Krásne nad Kysucou  zatvorili aj výchovno-vzdelávacie zariadenia.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti