Ďalšie opatrenia pre koronavírus. Krásno nad Kysucou musí uzavrieť školy aj škôlku

Vizualizácia budúcej najvyššej budovy v Česku.
Zdroj: TASR

V Nemocnici Bánovce opäť zakázali návštevy pacientov na všetkých lôžkových oddeleniach.

Krízový štáb mesta Krásno nad Kysucou v okrese Čadca nariadil od pondelka (29. 6.) zatvorenie Základnej školy na Mládežníckej ulici, Materskej školy na Lesníckej ulici a školských zariadení.

Podľa informácií na internetovej stránke mesta je dôvodom zhoršujúca sa epidemiologická situácia a nárast pozitívnych osôb s ochorením

Prečítajte si tiež:

.

Materskú školu na Lesníckej ulici by mali opäť otvoriť od 13. júla. Krízový štáb odporučil zrušiť športové podujatia a znížiť počet športovcov na jednom mieste v prípade tréningov. Ďalej zrušiť kultúrne podujatia, nenavštevovať detské ihriská, obmedziť pohyb občanov po cyklotrase, obmedziť stretávanie sa v skupinách na verejnosti a používať ochranné rúška a dezinfekčné prostriedky.

"Mesto Krásno nad Kysucou chce poprosiť občanov, aby nenavštevovali úrady a využívali možnosti elektronického vybavovania. Zároveň ide o preventívne opatrenia, preto žiadame občanov, aby sa správali disciplinovane k prijatým opatreniam a dodržiavali všetky hygienické nariadenia," uvádza mesto na internetovej stránke.


"Nárast nových prípadov regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) očakával, pretože hygienici aktívne vyhľadávajú osoby, ktoré prišli do kontaktu s potvrdenými prípadmi ochorenia COVID-19, a dávajú ich testovať. Veľká časť pozitívnych prípadov je v epidemiologickej súvislosti s počiatočnými potvrdenými prípadmi ochorenia COVID-19 a zväčša sú to rodinné kontakty. Zaznamenané sú však aj importované prípady zo zahraničia," dodala hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.

Pripomenula, že RÚVZ v Čadci neodporúča usporadúvanie hromadných podujatí v okresoch Čadca a Kysucké Nové Mesto.

V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou zavádzajú opatrenia aj v okrese Bánovce nad Bebravou. Nemocnica Bánovce od piatka (26.6.) opätovne dočasne zakázala návštevy pacientov na všetkých tamojších lôžkových oddeleniach. Vedenie zdravotníckeho zariadenia tak reagovalo na aktuálnu epidemiologickú situáciu v okrese v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Za zriaďovateľa nemocnice o tom informovala Ivana Popluhárová.

V bánovskom okrese za posledný týždeň potvrdili troch pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19, z toho dvoch za štvrtok (25.6.).

KRÁSNO NAD KYSUCOU/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bánovce nad Bebravou

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.