Náš východný sused hlási rekordný prírastok prípadov nákazy koronavírusom

Ochranca zabijak
Zdroj: TASR/AP/Efrem Lukatsky

Kritici tvrdia, že nárast počtu infikovaných súvisí s neschopnosťou úradov identifikovať nové prípady.

Ukrajina v piatok oznámila ďalší rekord v počte nových prípadov ochorenia COVID-19, keď bolo za posledných 24 hodín pozitívne testovaných ďalších 1109 osôb.

Za posledných 24 hodín nákaze na Ukrajine podľahlo ďalších 19 ľudí a vyliečilo sa ich 541, informovala agentúra UNIAN.

Od vypuknutia koronavírusovej pandémie sa ochorením COVID-19 na Ukrajine infikovalo už 41.117 ľudí a 1086 tejto nákaze podľahlo. Vyliečilo sa už 18.299 nakazených.

Podľa ukrajinských médií miestne úrady vzhľadom na dynamiku epidemiologickej situácie zvažujú sprísnenie doterajších sanitárnych opatrení, ktoré sa týka aj hlavného mesta Kyjev a Kyjevskej oblast

"Ľudia prestali dodržiavať obmedzenia. Ak chceme ochrániť ekonomiku a opäť neuzavrieť celú krajinu, jediným spôsobom je spoločné dodržiavanie obmedzení," povedal ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ.

Ukrajinské úrady opakovane poukazujú na to, že mnohí ľudia ignorujú bezpečnostné pravidlá, odkedy sa v máji zmiernili obmedzenia pohybu a boli opäť otvorené napríklad parky, vonkajšie terasy kaviarní a reštaurácií či kozmetické salóny.

Niektorí kritici však tvrdia, že nárast počtu infikovaných súvisí s neschopnosťou úradov identifikovať nové prípady a zabrániť šíreniu infekcie.

KYJEV/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti