Koronavírus si na celom svete vyžiadal už vyše pol milióna obetí

Poľský prezident Andrzej Duda máva svojim priaznivcom počas kampane v poľskom meste Serock.
Zdroj: shutterstock/marog - pixcells

V 196 krajinách a teritóriách bolo doposiaľ zaznamenaných 10.087.553 prípadov ochorenia COVID-19.

Nový koronavírus si od vlaňajšieho decembra vyžiadal na celom svete už najmenej 501.428 obetí na životoch. Vyplýva to z bilancie portálu Worldometers, ktoré boli k dispozícií v nedeľu 8:00 o h SELČ.

V 196 krajinách a teritóriách bolo doposiaľ zaznamenaných 10.087.553 prípadov ochorenia COVID-19. Z tohto počtu sa už najmenej 5.466.266 ľudí vyliečilo.

Najviac zasiahnutou krajinou sú Spojené štáty, kde počet potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom presiahol 2,5 milióna. Vyplýva to z najnovších údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa so sídlom v Baltimore, o ktorých v nedeľu ráno informovala agentúra AFP.

V Spojených štátoch zaznamenali celkovo už 2.500.419 prípadov nákazy novým koronavírusom a vyše 125.000 úmrtí na ochorenie COVID-19, ktoré tento vírus spôsobuje.

K značnému nárastu prípadov infekcie dochádza v posledných dňoch v americkom štáte Florida, kde sú už sprístupnené pláže, bulváre či otvorené bary, čo využíva mnoho hlavne mladých ľudí. V sobotu z Floridy hlásili 9585 nových prípadov.

Nárast v počte nových infekcií pritom zaznamenáva vyše polovica všetkých amerických štátov, predovšetkým na juhu a západe USA, píše AFP.

WASHINGTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.