Koronavírusom sa nakazilo 28 členov z jednej rodiny. Otec ochoreniu podľahol, syn mal na mále

Igor Matovič a Branislav Gröhling.
Zdroj: reprofoto: YouTube/CNN

O utrpení svojej rodiny sa rozhodol prehovoriť preto, aby všetci vedeli, že vírus je nebezpečný a dokáže sa šíriť veľmi rýchlo.

V Južnej Kalifornii sa nakazilo koronavírusom 27 členov jednej rodiny. Ako prvý mal začiatkom júna pozitívny test Richard Garay (27), o dva týždne neskôr ochoreniu COVID 19 podľahol jeho otec Vidal (†60).

Richard v rozhovore pre televíziu CNN povedal, že on aj jeho príbuzní sa nakazili vírusom napriek tomu, že sa snažili dodržiavať všetky karanténne opatrenia nariadené vládou. Rodinní príslušníci sa síce stretávali, no Garay tvrdí, že sa museli nakaziť po „minimálnom kontakte". O utrpení svojej rodiny sa rozhodol prehovoriť preto, aby všetci vedeli, že vírus je nebezpečný a dokáže sa šíriť veľmi rýchlo.

„Začalo sa to nádchou a bolesťami hlavy, potom som dostal vysokú horúčku," hovorí Richard. Zakrátko začal pociťovať príznaky aj jeho otec. Rozhodli sa, že budú spolu v domácej karanténe v Richardovom byte v Los Angeles.

„Zo začiatku sme sa na tom smiali, lebo sme tým prechádzali spolu," priznáva syn.

Zakrátko sa ale jeho stav začal zhoršovať a dospelo to až do bodu, keď si myslel, že umiera. „Otec, asi to nezvládnem", povedal Richard, keď ho nakladali do sanitky.

O pár dní neskôr museli hospitalizovať aj jeho otca. Ukázalo sa, že trpí ojedinelou formou anémie, ktorá nesúvisela s Covidom a lekári boli v jeho prípade bezmocní. Vidal zomrel v predvečer Dňa otcov. Manželka ho naposledy mohla vidieť iba cez presklenú stenu.

Tým sa to však neskončilo. Príznaky ochorenia COVID 19 sa začali prejavovať aj u ďalších príbuzných. Postupne ochorela Richardova matka, jeho tri deti, bratia aj tehotná švagriná. Dokopy sa nakazilo 28 členov Richardovej rozvetvenej rodiny. Väčšina z nich už má najhoršie za sebou a postupne sa zotavujú.

Zdroj: YouTube/CNN

 
LOS ANGELES/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.