USA zaznamenali 52-tisíc nových prípadov koronavírusu

Výstraha SHMÚ.
Zdroj: File TASR/AP Photo/Jae C. Hong

Guvernér Kalifornie nariadil uzavrieť vnútorné priestory prevádzok v 19 okresoch.

Spojené štáty v stredu zaznamenali 52.000 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, informovala agentúra AFP s odvolaním sa na údaje Univerzity Johnsa Hopkinsa. Denný nárast počtu prípadov po prvý raz od začiatku pandémie presiahol 50.000, pripomína AFP.

Viaceré americké štáty zaviedli 14-dňovú karanténu pre návštevníkov v období pred oslavami Dňa nezávislosti 4. júla. Guvernér amerického štátu Kalifornia Gavin Newsom v stredu nariadil uzavretie vnútorných priestorov reštaurácií a ďalších zariadení v Los Angeles a ďalších 18 okresoch v štáte na dobu najmenej troch týždňov.

Americký prezident Donald Trump podľa AFP opätovne vyjadril presvedčenie, že vírus "jednoducho zmizne". Prezident, ktorého doteraz počas pandémie nevideli na verejnosti s ochranným rúškom, však povedal, že nemá problém nasadiť si ho.

V Spojených štátov v súvislosti s chorobou COVID-19, ktorú spôsobuje koronavírus, zomrelo viac ako 128.000 ľudí, uviedla stanica Deutsche Welle. Nakazených je v krajine viac ako 2,6 milióna.


LOS ANGELES/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti