Niekoľko pozitívnych osôb prišlo do Bratislavy zo zahraničia, v meste museli zatvoriť škôlku

COVID-19 potvrdili u dvoch detí, ktoré navštevujú škôlku v Starom Meste.

Na základe výsledkov testovania na COVID-19 zo stredy eviduje Bratislavský kraj sedem nových pozitívnych prípadov. Ide o väčšinu zo všetkých pacientov, ktorým v tento deň nákazu potvrdili.

Ako približuje tamojší regionálny úrad verejného zdravotníctva, dva prípady eviduje v okrese Bratislava I., pričom ďalšie osoby prišli do hlavného mesta zo zahraničia. Dvaja infikovaní z Ukrajiny, jedna osoba sa vrátila zo Srbska a dvaja pacienti majú pozitívnu cestovateľskú anamnézu po návrate z Maďarska.

"Všetky uvedené osoby sa nachádzajú v domácej izolácii. V súčasnosti prebiehajú potrebné epidemiologické vyšetrovania, v rámci ktorých zaisťujeme úzke kontakty týchto pozitívnych osôb s cieľom zamedzenia ďalšieho možného šírenia tohto ochorenia v Bratislavskom kraji," približuje hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.

COVID-19 potvrdili aj u dvoch detí, ktoré navštevujú predškolské zariadenie na Gajovej 21 v mestskej časti Staré Mesto. V rámci realizovaných protiepidemických opatrení škôlku od štvrtka (2.7.) zatvorili.

Nariadená bola aj ohnisková dezinfekcia, poučenie žiakov, pedagogického i ostatného personálu. Všetci si majú sledovať svoj zdravotný stav. "V prípade zhoršenia či nástupu klinických príznakov majú kontaktovať telefonicky svojho ošetrujúceho lekára alebo zdravotnú záchrannú službu," dodáva Nosálová.

Zamestnanci škôlky majú nariadené podrobiť sa testovaniu na prítomnosť nového koronavírusu, na odbery pôjdu v piatok (3.7.). Zamestnanci aj deti majú na potrebný čas nariadenú domácu izoláciu.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti