Párty ich vyšla draho. Po festivale testovali pozitívne na koronavírus stovky tínedžerov

Timotej zahral bývalej láske obľúbenúpieseň a pripojil nádherné vyznanie.
Zdroj: Shutterstock / Monkey Business Images

Zdravotnícki pracovníci sa teraz snažia vypátrať všetkých ľudí, ktorí prišli do kontaktu s návštevníkmi festivalu, aby ich mohli testovať a zabrániť tak prípadnému prenosu vírusu.

Čakali na výsledky testov na Covid-19, no aj tak riskovali a ohrozili stovky ďalších. V americkom štáte Texas pozitívne testovali na koronavírus približne 300 tínedžerov, ktorí si ani v čase pandémie neodpustili návštevu festivalu, píše CNN.

Niekoľko návštevníkov sa ešte pred začatím podujatia podrobilo testom na prítomnosť ochorenia Covid-19. Hoci v čase jeho konania ešte nemali výsledky, aj tak sa ho zúčastnili a ohrozili ďalších návštevníkov. Výsledky mnohých z nich nepotešili, viacerým totiž koronavírus potvrdili.

Úrady preto vyzývajú všetkých, ktorí sa festivalu zúčastnili, aby sa podrobili testom a následne zostali v domácej karanténe. „Počet nakazených pravdepodobne ešte stúpne, pretože to bola naozaj veľká párty,“ uviedol Sandy Cox, starosta mesta Lakeway, kde sa festival konal.

V meste doposiaľ evidovali 105 prípadov, z ktorých je aktívnych už len 50. Úrady však očakávajú, že sa toto číslo rapídne zvýši.

Zdravotnícki pracovníci sa teraz snažia vypátrať všetkých ľudí, ktorí prišli do kontaktu s návštevníkmi festivalu, aby ich mohli testovať a zabrániť tak prípadnému prenosu vírusu. Mesto už pre nich zriadilo aj špeciálne testovacie miesto na klinike.

TEXAS/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Párty

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.