Pribudlo 29 pozitívnych testov na koronavírus, 12 detí sa nakazilo na sústredení

maxresdefault.jpg
Zdroj: TASR

Hygienici navrhujú okresom Tvrdošín a Námestovo zatvoriť letné školy a neorganizovať hromadné podujatia.

Na Slovensku pribudlo za piatok (3. 7.) celkom 29 pozitívnych prípadov na koronavírus . V laboratóriách urobili 2 216 testov.

Až 11 pozitívne testovaných bolo v okrese Tvrdošín, šiesti v Námestove, traja v Revúcej, dvaja v Levoči a po jednom v okresoch Bratislava, Čadca, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Prešov, Rimavská Sobota a Trebišov.


Ochoreniu nikto nepodľahol, ale ani nikto sa z COVID-19 nevyliečil.

Hospitalizovaných je deväť ľudí, z toho v piatich prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú dvaja a na pľúcnej ventilácii jeden pacient.

Od začiatku pandémie urobili v laboratóriách 217 538 testov. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo 1 466 ľudí, koronavírusu podľahlo 28 pacientov.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Dolnom Kubíne v piatok zaznamenal 17 prípadov ochorenia COVID-19 v okresoch Tvrdošín a Námestovo, eviduje v súčasnosti 18 pozitívnych výsledkov testovania.

"Dvanásť z potvrdených prípadov je skupina neplnoletých osôb vo vzájomnej epidemiologickej súvislosti, v kontakte boli na športovom sústredení," priblížil Marek Eliáš z komunikačného referátu ÚVZ. Ostatné prípady tvoria ich úzke kontakty. Výnimkou je jeden prípad importovaný zo zahraničia bez epidemiologickej súvislosti.

Zdravotný stav všetkých pozitívnych osôb je podľa ÚVZ dobrý a nevyžaduje si hospitalizáciu. Regionálny úrad nariadil vo všetkých potvrdených prípadoch a ich úzkych kontaktoch domácu izoláciu.

Naďalej vyhľadávajú osoby, ktoré mohli byť v kontakte s infikovanými. Pokračuje aj testovanie, úrad preto predpokladá, že počet potvrdených prípadov bude ešte narastať.

RÚVZ so sídlom v Dolnom Kubíne spolupracuje pri protiepidemických opatreniach so samosprávami, vyšším územným celkom a všetkými zainteresovanými subjektmi.

Vzhľadom na situáciu vydal príslušný krízový štáb pre okresy Tvrdošín a Námestovo odporúčania zatvoriť letné školy a neorganizovať hromadné podujatia.

Pomôžte zmierniť následky pandémie koronavírusu tým, ktorí to potrebujú. Prispieť môžete prostredníctvom Nadácie Markíza.


Celé dnešné Televízne noviny si môžete pozrieť na markizaplus.sk.  

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tvrdošín

Dôležité udalosti