VIDEO: Británia otvorila cez víkend bary, reštaurácie i kiná. Pozrite sa na to šialenstvo

Ilustračný záber
Zdroj: Profimedia.sk

Davy ľudí vôbec nedodržiavali odstupy a na výzvy polície nereagovali.

Tento víkend znamenal pre mnoho mladých ľudí vytúženú slobodu. Veľká Británia uvoľnila koronavírusové opatrenia a v krajine otvorili bary, reštaurácie, kiná, múzeá či galérie. Polícia síce čakala v uliciach viac ľudí, ale takéto šialenstvo ich prekvapilo. V Londýne bola situácia neúnosná, uviedla CNN.

Davy ľudí tlačiacich sa na ulici aj v baroch a v rukách poháre s alkoholom. Takéto fotografie a videá po víkende kolujú po internete. Najhoršie to vyzeralo v sobotu večer v Londýne. Opití ľudia odmietali dodržiavať nariadenia a nereagovali ani na výzvy polície.


Polícia zadržala niekoľko ľudí pre narušenie verejného poriadku. Viacero pubov v stredoanglickom grófstve Nottinghamshire sa rozhodlo predbežne znova zatvoriť.

Znovu otvorenie prevádzok po niekoľkých týždňoch majitelia ocenili, no musia dodržiavať prísne nariadenia: hostia musia napríklad odovzdať kontaktné údaje, objednávky môžu byť prijímané len pri stole alebo cez aplikáciu. Vládnu však obavy, že môže dôjsť k rôznym alkoholickým excesom a potýčkam.

Toto uvoľnenie opatrení sa týka zatiaľ len Anglicka a Severného Írska. V Škótsku a Walese musia ľudia ešte istý čas vydržať, kým budú môcť znova ísť do pohostinských zariadení.

V Británii doposiaľ zomrelo viac ako 44 000 ľudí na zdravotné komplikácie spojené s koronavírusom SARS-CoV-2. Potvrdených je momentálne približne štvrť milióna prípadov nákazy.

LONDÝN/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti