Ozval sa nám nahnevaný divák. Ten opisuje, ako Slováci pri návrate obchádzajú karanténu

Špekulantmi sa ministerstvo zahraničných vecí zaoberá.

Ozval sa nám divák žijúci vo Veľkej Británii, pretože je sklamaný zo správania Slovákov vracajúcich sa aktuálne domov. Tomáš žije vo Veľkej Británii už viac ako desať rokov.

V apríli plánoval ísť domov za rodinou. Pre pandémiu ich už neobjal viac ako desať mesiacov. O to viac ho nahnevalo, že Slováci, ktorí sa aktuálne vracajú domov, klamú. Vraj priletia do susednej krajiny a na hraniciach tvrdia, že v Anglicku neboli.

„Robia to štýlom, že pôjdem do Poľska, Maďarska alebo do Česka. Následne vezmem auto alebo niekto po mňa príde a bez problémov prekročím hranice. Takisto sa vyhýbajú päťdňovej karanténe a ohrozujú životy na Slovensku. Dozvedáme sa to z Facebooku od známych, ktorých tu máme," opisuje Tomáš.

Na Slovensku Veľkú Britániu berú ako zdravotne nie bezpečnú krajinu, ktorá patrí medzi najrizikovejšie v súvislosti s ochorením COVID-19.

Špekulantmi sa ministerstvo zahraničných vecí zaoberá. Bude to vraj aj jedna z dôležitých tém pri stretávaní konzília epidemiológov.

Podľa štátneho tajomníka Martina Klusa je potrebné exemplárne trestať tých, ktorí obchádzajú nariadenia Úradu verejného zdravotníctva.

Klus prosí o pomoc aj verejnosť. Ak viete o konkrétnom porušovateľovi, odporúča informovať ministerstvo zahraničných vecí alebo políciu.

Viac v reportáži Zuzany Gadušovej.

Celé dnešné Televízne noviny si môžete pozrieť na markizaplus.sk

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zuzana Gadušová

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.