Príbeh ako z filmu: Muž uviazol pre koronavírus na letisku, žije tam už vyše 100 dní

PF_N2257a.jpg
Zdroj: Roman Tromifov/Facebook

Európan z Estónska sa nevie dostať z letiska v Manile na Filipínach.

„Som Európan z Estónska a uviazol som na Medzinárodnom letisku Manila na viac ako 100 dní. Potrebujem akúkoľvek pomoc, aby som sa odtiaľto dostal," píše zúfalý muž na svojom profile na Facebooku. Nejde pri tom o žiadny žart. Roman Tromifov prežíva v reálnom svete príbeh fiktívnej postavy Viktora Navorského z filmu Terminál v hlavnej úlohe s Tomom Hanksom.

Turista pricestoval z Bangkoku do Manily 20. marca tohto roka. Nepovolili mu vstup do krajiny, pretože Filipíny mu pozastavili vstupné víza pre pandémiu koronavírusu. Nemohol však ani vycestovať niekam inam, pretože spoločnosť AirAsia zrušila všetky svoje lety a do Estónska sa nemá ako dostať.

I am European from Estonia held in Manila International Airport for more than 100 days need any help getting out of...

Uverejnil používateľ Roman Trofimov Piatok 3. júla 2020

Podľa jeho slov mu vzali pas a musí počkať na uvoľnenie karanténnych opatrení. Nedokáže mu vraj pomôcť ani estónsky konzulát. Na letisku tak uviazol a žije tu už 110 dní, uviedol Daily Mail.

„Som človek so zdravotným postihnutím, a môj zdravotný stav sa tu stále zhoršuje z dôvodu slabej výživy, nedostatku slnka a čerstvého vzduchu," priznáva na Facebooku.

Trofimov ďalej tvrdí, že estónske veľvyslanectvo nebolo schopné zabezpečiť jeho repatriáciu, hoci úradníci tvrdia, že evakuačný let odmietol. Podľa neho to bolo úplne inak.

Ambasáda mu ponúkla let do Amsterdamu, ale pýtala za to 1 500 dolárov (vyše 1 300 eur). S touto ponukou nesúhlasil. Teraz musí žiť na letisku a tvrdí, že sa cíti ako väzeň. Žiada preto o pomoc.

MANILA/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.